Zeleninová kalkulačka

13 - 18 mesiacov 5 lyžíc 100g
18 - 24 mesiacov 5 lyžíc 100g
24 - 36 mesiacov 8 lyžíc 160g

Údaje v tabuľke sú len orientačné. U dojčených detí môže byť denné odporúčané množstvo nižšie.

Klikaním na obrázky zadajte, koľko zeleniny zje denne Vaše dieťa

• Veľká lyžica

0% 0%podiel Hami
zložky
0 g 180 g

Gratulujeme, Vášmu dieťaťu dávate dostatočné množstvo zeleniny!

Nezabúdajte na pestrosť! Snažte sa, aby Vaše dieťatko ochutnalo, čo možno najviac rôznych druhov zeleniny. Pestrosť v konzumácii zeleniny je kľúčová pre jeho správny rast a vývoj, rovnako ako pre budovanie správnych stravovacích návykov. Zelenina nie je len mrkva a brokolica, ale tiež špenát, cuketa, baklažán alebo tekvica. Rôzne potraviny naviac obsahujú rôzne živiny, ktoré tvoria základ vyváženej stravy, dôležitej pre zdravý rast a vývoj vášho jedáka.

Doprajte svojmu dieťatku dostatok pestrej zeleniny s Hami príkrmami:

- Hami ponúka až 22 druhov zeleniny
- Zelenina v príkrmoch je varená v pare, vďaka čomu si zachováva lahodnú chuť a vôňu.
- Príkrmy dodajú min. 70% dennej odporučenej dávky zeleniny*

* Denné odporučené množstvo podľa pediatrov platí pre všetky príkrmy od ukončeného
10. mesiaca.

Ak chcete zostavit pestrý jedálniček, kliknite Ak chcete zostavit pestrý jedálniček, kliknite.

Pozor, Vaše dieťa ešte nedostáva dostatok zeleniny

Doprajte svojmu dieťatku dostatok pestrej zeleniny s Hami príkrmami:

- Hami ponúka až 22 druhov zeleniny
- Príkrmy dodajú min. 70% dennej odporučenej dávky zeleniny*

10. mesiaca.

Ak chcete zostavit pestrý jedálniček, kliknite tu.