ZDRAVÉ RAŇAJKY nielen pre batoľatá

Raňajky sú príliš dôležité na to, aby sa vynechávali. Prečo malé deti potrebujú správne obilné raňajky a ako ich pripraviť?

Mami, čo bude na raňajky?

Spoločné raňajky sú nielen veľkou zábavou, ale predovšetkým najlepším spôsobom, ako začať deň.

Zdravé raňajky dajú dieťaťu dôležité živiny, ktoré potrebuje na svoj rast. A navyše, bolo preukázané, že po zdravých obilných raňajkách majú deti menšiu chuť na nezdravé maškrtenie v priebehu dňa. To je dobré, pretože nezdravé desiate obsahujú veľa tukov a cukrov, ktoré nie sú pre vaše dieťa vhodné.

Takže keď si urobíte čas na spoločné zdravé raňajky, učíte svoje dieťa zdravým stravovacím návykom už od malička.

Slovenské deti často raňajkujú pečivo so syrom, maslom či šunkou alebo sladké pečivo, ako sú vianočka, koláče či sušienky. Tieto pekárenské výrobky však obsahujú v absolútnej väčšine príliš mnoho cukru a kuchynskej soli či nevhodné tuky v náplniach.

Nakŕmte naše batoľa správnymi raňajkami

• Piškóty a sušienky
  • Biely jogurt
  • Hami kaše
  • Bežné raňajkové cereálie
  • Hami Müsli s ovocím
  • Pečivo

Nakŕmte naše batoľa správnymi raňajkami a uvidíte, čo na to povie.

T

Skúste to znova...

Tip na zdravé raňajky pre deň plný objavov

Vedeli ste, že ideálnymi obilnými (cereálnymi) raňajkami pre batoľatá je dojčenská mliečna kaša? Mamičky najčastejšie kašičku dávajú pred spaním, aby zasýtili malé bruško na noc. Pritom takáto kaša je aj výdatnými obilnými raňajkami.

Mliečna dojčenská kaša dodá batoľaťu nielen potrebnú zdravú energiu pre náročný deň plný objavov. Pridá aj dôležité vitamíny a minerály, a to bez zbytočnej soli a cukru. A ak vaše dieťa nemá práve v obľube mlieko, v kašičke ho zje ako nič a máte hneď jednu dennú dávku za sebou. Okrem toho, detské kaše určené špeciálne pre dojčatá a batoľatá musia spĺňať omnoho prísnejšie zákonné požiadavky na kvalitu a nutričnú vyváženosť ako potraviny, ktoré malým deťom nie sú špecificky určené (bez vekového určenia).

Zdravé raňajky s Hami na každé ráno

Obilné kaše a müsli Hami sú zdravými raňajkami, na ktorých si váš drobček určite pochutí. Od kašičiek s vanilkou či ovocím až po chrumky, jednoducho zdravá obilnina na každý deň. Vyberte si tie správne Hami raňajky pre vaše dieťatko TU