Infolinka 0800 444 004 Po - Pi 8:30 - 16:00 info@klub-mamiciek.sk

Zavádzame príkrmy IV - od 1 roka spustiť video

Zavádzame príkrmy IV - od 1 roka

V tejto fáze bude asi Vaše dieťa jedlo zaujímať skôr ako hračka, než ako niečo, čo by malo jesť. Preto je dobré, že ste vždy po ruke, aby ste zabezpečili, že aspoň niektoré z tých potrebných živín skončí naozaj v jeho ústočkách. Aj tak môže byť dosť náročne zariadiť, aby zjedlo všetko to, čo jeho telo potrebuje. Ak hľadáte nejakú inšpiráciu ohľadom toho, aké zdravé a vyvážené jedlá mu podávať, či ako ho povzbudiť, aby jedlo pestrú stravu, obráťte sa bez obáv na náš tím.

O krok bližšie spoločným jedlám s rodinou!

Pretože je Vaše dieťa čoraz nezávislejšie, môže chcieť jesť to isté čo Vy. Nie všetky jedlá dospelých sú však pre deti vhodné, pretože obsahujú veľké množstvo soli a cukru. Stále je ešte potrebné podávať dieťaťu nutrične vyváženú stravu, ktorá je deťom šitá presne na mieru, aby v každom súste dostávali všetky potrebné živiny.

Spolu so znižovaním dennej mliečnej dávky narastá potreba dodržiavať správny pitný režim. Stále sa ešte vyhýbajte sladkým limonádam a nápojom obsahujúcim konzervačné látky a umelé farbivá. Pre batoľatá sú stále najvhodnejšie dojčenské vody, bylinkové a ovocné čaje a ovocné nápoje s vekovým určením. Dieťa medzi 1. a 2. rokom by malo vypiť 1200 - 1500 ml tekutín.

Mlieko Hami 3 je ideálnym doplnkom bežnej batoľacej stravy. Na rozdiel od kravského mlieka má upravený obsah bielkovín a minerálov tak, aby nezaťažoval ešte nezrelé obličky batoľaťa. Okrem toho obsahuje vyššie množstvo železa a vitamínu D.

Dojčenie je najprirodzenejším spôsobom výživy dojčiat. Dojčenská výživa by mala byť používaná na odporúčanie lekára. Spôsob použitia a ďalšie info na obaloch a webových stránkach. Potravina na osobitné výživové účely.

Diskuse k článku

Pridajte svoj komentár
(*Povinné)
V prípade, že chcete kontaktovať Klub mamičiek, kontaktujte prosím infolinkum, kde Vám radi poradíme.

tukeourk

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

tukeourk

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

tukeourk

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

kusttogi

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

kusttogi

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

kusttogi

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

kusttogi

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

jdoghhjl

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

jdoghhjl

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

jdoghhjl

21. august, 2015

1

Počet ľudí, ktorým sa komentár páči: 0

Pri poskytovani služieb na Klube mamičiek nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb vyjadrujete súhlas s ich používaním.